БЕРЕГИНЯ

Інформаційно-аналітичний ресурс
«Вірте в дива! І вони траплятимуться!»
Краса і здоров'я

«Уколи для обличчя»: чи завжди краса вимагає жертв?

Ідеальна шкіра в розумінні будь-якої жінки – це рівний тон, свіжий рум’янець, відкритий погляд і жодного прищика чи зморщечки. Але з віком рівень колагену (білка, що забезпечує міцність і еластичність шкіри, суглобів та волосся) в епідермісі (тобто у верхньому шарі шкіри) знижується, овал обличчя починає змінюватися, «пливе» униз, на шкірі з’являються складочки. Що ж робити з появою перших, а може, уже й не перших зморшок? Мезотерапія! – в один голос стверджують косметологи. Ух і слівце, правда?

Про те, що таке «ін’єкції краси», кому вони рекомендовані, а кому від них краще відмовитися, ми розмовляли з директором мережі косметичних салонів у м. Києві, дерматологом, фізіотерапевтом і косметологом Вікторією Олександрівною Невмержицькою.

– Вікторіє, так що ж таке мезотерапія?

Мезотерапія (її ще називають «чарівні уколи молодості») – унікальна методика, спрямована на омолодження окремих ділянок обличчя й тіла, що не зачіпає організм у цілому.

Це найпопулярніша сьогодні процедура серед сучасних жінок. Вона славиться своїм дивовижним впливом на епідерміс і за свій недовгий час існування змогла допомогти багатьом жінкам помолодшати й погарнішати.

Цю ефективну методику в 1958 році придумав французький лікар Мішель Пістор, саме він «уколи краси» назвав «мезотерапією» (тобто  це ін’єкційна техніка введення під шкіру спеціальних препаратів або їх сумішей – коктейлів).

Я, як і багато косметологів, можу з упевненістю сказати, що вітамінні уколи для обличчя здатні за один сеанс омолодити зовнішність років на п’ять.

– Виходить, що сьогодні до мезотерапії вдаються і зовсім молоденькі дівчата, збільшуючи собі в такий спосіб губи, вилиці тощо. Невже це настільки безпечно? У яких випадках варто, на вашу думку, вдаватися до мезотерапії?

Так, дійсно, сьогодні процедура контурної пластики губ, що дозволяє скорегувати їхній об’єм і форму, є максимально популярною в молодих дівчат. Багато роблять її просто, так сказати, «за компанію». Хоча, по-моєму, необхідність першої ін’єкції для обличчя визначається не віком (наприклад, «20+»), адже процес старіння індивідуальний і залежить від генетики, культури догляду за шкірою, гормональних порушень, екології й шкідливих звичок. У віці «20+» нема рації пропонувати щось радикальне. Максимум, що можуть запропонувати косметологи, це тільки ботулінотерапія в області міжбрів’я (наприклад, якщо дівчина постійно супиться й від цього в міжбрівному просторі утворюються глибокі зморщечки) і мезотерапія вітамінними препаратами, яка допомагає в тому числі впоратися із проблемою акне.

У віці «25+» уже можна рекомендувати процедури, спрямовані на профілактику вікових змін шкіри. З ін’єкційних методів це мезотерапія з використанням коктейлів на основі низькомолекулярної гіалуронової кислоти, вітамінів, мікроелементів і амінокислот.

– Чи можна в цьому випадку вік «30+» назвати оптимальним для початку мезотерапії?

У віці «30+» у більшості жінок знижується кількість гіалуронової кислоти, колагену й підшкірного жиру, а навколо очей при посмішці з’являються зморщечки, які ще називають «гусячі лапки», шкіра обличчя може виглядати «втомленою», зі зниженим тонусом. У цьому випадку косметологи можуть порекомендувати вколоти ботулотоксин в області вік, невеликого дозування, що дозволяє «стерти» зморщечки й зберегти міміку. З появою зморщечок виникає питання про філери і біоревіталізацію. Біоревіталізація (уколи спеціальних концентрованих коктейлів гіалуронової кислоти) може бути показана для надання шкірі тонусу й сяйва. А для миттєвого зняття «маски утоми» допоможуть ін’єкції гіалуронового гелю у «чарівні точки» обличчя.

Сьогодні цю процедуру рекомендують тим, кому необхідно прибрати дрібну сіточку зморщечок, наслідки надмірного перебування на сонці або просто надати обличчю свіжого і відпочилого вигляду, так би мовити, допомогти обличчю відновитися.

Біоревіталізація – це не що інше, як покращення шкіри біологічними методами. При цьому дуже важливо, щоб у лікаря були препарати різної концентрації, адже зона навколо очей вимагає більш легкого вмісту активних речовин, ніж чоло й зона декольте. Від філерів біоревіталізація відрізняється тим, що біопрепарати більш рідкі, їх завдання не заповнити зморшки, а поліпшити зовнішній вигляд шкіри в цілому й стимулювати вироблення колагену. Суміш гіалуронової кислоти й амінокислот – такий коктейль дає набагато більш пролонгований ефект, тому що амінокислоти змушують клітини шкіри активно працювати, повертаючи час назад. Філери ж (більш густі за консистенцією) допоможуть упоратися з носогубними складками, міжбрівною складкою, носослізною борозною, скорегувати форму і величину губ. Як прибрати зморшки під очима: освоюємо домашні й салонні методи

Після 35 років з’являються зміни в нижній частині обличчя: губиться чітка лінія нижньої щелепи. Для ефективної підтяжки овалу обличчя застосовують особливу процедуру – мезонитки – на основі натурального шовного матеріалу, що повністю розсмоктується, полідіоксанону.

За даними Міжнародного співтовариства естетичної й пластичної хірургії ІSAPS, число операцій за останній час зменшилося, проте в сфері так званих «м’яких методик», таких, як «уколи краси», сьогодні спостерігається справжній бум. Природного результату лікарі досягають за допомогою ліпофілінгу або препаратів з гіалуроновою кислотою, яка, немов губка, притягує рідину й сприяє виробленню в шкірі колагену – білка, який відповідає за пружність шкіри. Можливостей в ін’єкційних препаратів з кожним роком стає усе більше й більше: відновлення овалу обличчя, зменшення другого підборіддя, покращення контуру губ і прибирання мімічних зморшок. Ідеальною антивіковою програмою фахівці вважають комбінацію ін’єкцій, що поліпшують якість шкіри, з ін’єкціями ботоксу, які роблять м’язи нерухомими, не даючи зморшкам глибшати. Комплексний підхід містить у собі ще пілінги, лазерні й фотопроцедури.

– Які методи підтримки краси ви би порекомендували віковій групі «40+»?

У віковій групі «40+» для відновлення й підтримки краси використовуються всі перераховані вище методи. Ботулінотерапія (спеціальні уколи під шкіру) зробить погляд відкритим і привітним, прибере «зрадницькі» зморщечки у верхній частині обличчя. Контурна й 3 D-пластика поверне високі вилиці й чуттєві губи, мезонитки підтягнуть овал обличчя й шию, а мезотерапія, біоревіталізація й плазмоліфтинг ін’єкції збагаченої тромбоцитами плазми, багатої факторами росту клітин, нададуть шкірі природного сяйва й тонусу.

«Вколіть мені радість» так сьогодні косметологи резюмують прохання, з якими звертаються до них пацієнтки, старші 40-ка років. З віком опускаються куточки очей, губ і носа, обличчя виглядає похмурим. Ін’єкції здатні прибрати це, але повне «стирання» зморщечок гарні лікарі не практикують. Збереження міміки говорить про майстерність лікаря, будь-яка ін’єкція повинна бути непомітна для ока. Тому лікареві важливо добре знати не тільки анатомію, але ще й психологію пацієнта. Можна сказати, що фахівець, який робить усім одне і те ж, застряг у минулому.

Так, виражені носогубні складки можуть говорити про вікову зміну вилиць. Замість того щоб заповнювати носогубні складки ін’єкціями, потрібно впливати на вилиці, які є «основою» для обличчя. Наповнені вилиці «піднімуться», і складки розправляться самі. Для підтяжки в нижній частині обличчя я раджу біоревіталізацію й контурну пластику, а також 3 D-Мезонитки. Препарат уводять в область нижньої щелепи, щоб запустити процес вироблення колагену в точках, які відповідають за натяг шкіри. А розгладити шкіру по всьому обличчю допоможе біоармування. Препарат уводиться під шкіру таким чином, щоб у глибинних шарах шкіри утворювався каркас із щільних гелеподібних ниток, що охороняють м’які тканини від опущення. Процедура допомагає позбутися другого підборіддя, зморшок, а також підвищує тонус шкіри й освіжає колір обличчя. Через чотири тижні павутинка розсмокчеться, поступившись місцем природному сполучному еластичному каркасу.

– Чи є в ін’єкційних методик омолодження протипоказання? І коли слід утриматися від таких процедур?

Зважитися на ту або іншу ін’єкцію або цілий курс «уколів краси», зрозуміло, варто тільки після консультації з висококваліфікованим лікарем.

У всіх ін’єкційних методик є протипоказання. Вітамінні ін’єкції не можна проводити у випадку хронічних шкірних захворювань у період загострення; гіпертонії 3 ступеня; післяопераційних станів; проблем із нирками (нефрити, ниркова недостатність); жовчнокамінній хворобі; вагітності в останньому триместрі; лактаційному періоді; гемофілії; онкології, цукровому діабеті, серцевих захворюваннях.

Курс процедур підбирається індивідуально, але в середньому становить: для мезотерапії – 6-10 процедур 1 раз на тиждень; для біоревіталізації й плазмоліфтингу – 4 процедури (по 1 разу на 2 тижні); для ботулінотерапії – 1 процедура 2-3 рази на рік; для контурної пластики й мезониток – 1 раз на рік.

Слід також враховувати те, що після перерахованих вище процедур у місцях уколів можуть з’явитися набряки, почервоніння або маленькі синячки (що допускається), які зникають через деякий час: від 20 хвилин до 4- х днів залежно від типу ін’єкцій.

За тиждень до запланованих «ін’єкцій краси» не рекомендується вживати аспірин, вітамін Е, гінко білоба, протизапальні препарати, антикоагулянти. Так само ін’єкції не повинні збігатися із критичними днями. Дотримання вище зазначених рекомендацій дозволить максимально уникнути появи синяків та набряків.

Перевагою «ін’єкцій краси» є швидкий і довготривалий результат, зіставляти який із застосуванням косметичних засобів і апаратних методик не варто. Кожен із них впливає на шкіру обличчя по-своєму; можна сказати, що правильно підібрана комбінація апаратних методик і ін’єкцій взаємодоповнюють одне одного й продовжують досягнутий результат, а косметичні засоби дозволяють доглядати за шкірою в домашніх умовах, у перервах між відвідуваннями косметолога.

Будьте гарними і здоровими!

#морщины, #лифтинг, #инъекции, #уколыкрасоты, #подтяжкалица, #косметология, #кожалица, #какубратьморщины, #ботокс, #мезотерапия

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *