Хочу дитину!

БЛОГ КСЕНІЇ КОШ
«Вірте в дива! І вони траплятимуться!»
Краса і здоров'я

COVID-19: життя ДО і ПІСЛЯ

COVID-19 – перехворіли? І не знаєте, чи хвороба минула безслідно? Як ми жили ДО ковіду і будемо жити ПІСЛЯ? Останні дослідження світових вчених, опубліковані в медичному журналі Lancet, доводять, що все частіше люди скаржаться на наслідки і ускладнення після коронавірусу. Це може тривати тижні або місяці після хвороби.

Зі мною теж таке було, ще десь місяць після покращення (а ковід я перенесла відносно легко: три дні температури біля 38 С, ломоти в тілі, втрати нюху на три тижні та кашлю, який тривав десь місяць) я відчувала сильну втому, біль в області серця, втрату концентрації, проблеми з пам’яттю. У мене почало випадати волосся та значно погіршився стан шкіри.

І, виявляється, що після ковіду це нормально. Зокрема в публікації The Economist повідомляється, що через півроку після хвороби майже 80 % пацієнтів все ще відчували ті чи інші симптоми: втому та слабкість у м’язах, порушення сну, проблеми з нюхом, тривалу тривогу та депресію. У дослідженні брали участь 1733 пацієнти, госпіталізовані в Ухані з січня по березень 2020 року. Багатьох з них і після хвороби тривалий час турбували такі симптоми, як задишка, сухий рефлекторний кашель, відчуття нестачі повітря.

Більшість лікарів стверджують, що реабілітація після перенесеного ковіду потрібна всім, – і тим, хто переніс хворобу легко, і тим, у кого хвороба протікала довго і важко. Бережіть себе! І нехай у всіх все буде добре!

#covid-19 #коронавірус #ковід #коронавирус #ковид #ковид_симптомы #коронавірус_ускладення #ковид_осложнения #Ухань #хвороба