БЕРЕГИНЯ

Інформаційно-аналітичний ресурс
«Вірте в дива! І вони траплятимуться!»
У вас буде дитина!

Спермограма: є нюанси (дещо про норми і показники)

Будь-яке обстеження на безпліддя сімейної пари починається з визначення показників сперми чоловіка.

Спермограма – це одна з перших і обов’язкових діагностичних процедур для виявлення безпліддя з боку чоловіка (плюс ще зазвичай відразу здаються: загальний аналіз сечі і крові, аналіз крові на каріотип, резус-фактор, групу, інфекції, гепатит В, С, ВІЛ та сифіліс).

Спермограму роблять для того, щоб за різними показниками оцінити якість сперматозоїдів (наскільки вони рухливі, життєздатні, яка їх загальна кількість та інші характеристики).

Як підготуватися до спермограми?

Часто чоловіки відчувають психологічний дискомфорт, особливо перед першою спермограмою, не хочуть йти в клініку під будь-яким приводом, аргументуючи, що з потенцією у них все в порядку. Проте слід зауважити, що хороша потенція, на жаль, не виключає наявності патологій сперми.Крім того, щоб результати обстеження відбивали об’єктивну картину сперматогенезу, підготовка з даного дослідження вимагає дотримання деяких правил:·

Перед спермограмою варто протягом 3-4 днів утриматися від сексу та мастурбації.• Протягом 3-4 днів необхідно утриматися від вживання алкоголю, куріння і вживання наркотичних засобів, кофеїну у великій кількості, а також від прийому деяких видів медикаментів. У цей час так само варто уникати таких процедур, як сауна, гаряча ванна, солярій.За необхідності повторного аналізу варто дотримуватися аналогічних приписів. Бажано повторні аналізи проводити в тій же лабораторії.Дослідженню піддається сперма, отримана шляхом мастурбації.

На аналіз береться уся сперма, яку вдалося зібрати за один раз. Застосовувати перерваний статевий акт або звичайний латексний презерватив для отримання еякуляту не можна.Багато лабораторій допускають ситуацію, коли чоловік проводить збір сперми вдома, так би мовити, за звичних умов. Але після цього сперму у спеціальній пробірці необхідно відразу ж доправити в лабораторію. Пробірку слід тримати в теплі, наприклад, у внутрішній кишені одягу. Від моменту еякуляції і до моменту дослідження сперми повинно пройти не більше 2-х годин, інакше отримані результати будуть істотно відрізнятися від об’єктивних. Тому, безумовно, краще отримати сперму безпосередньо в лабораторії для її негайного дослідження.

Пробірка з еякулятом оцінюється зовні, потім частина сперми наноситься на предметне скло і досліджується під мікроскопом.Показники спермограми здорового чоловіка повинні бути в таких межах:

• число сперматозоїдів більше 2-х мільйонів в 1 мл;

• рухливість сперматозоїдів не менш 25 %;

• нормальних форм сперматозоїдів не менш 50 %;

• обсяг еякуляту не менш 2 мл;

• бактерії відсутні;

• число лейкоцитів менше одного мільйона.

Об’єм еякуляту

У нормі сперми повинно бути близько 3-5 мл (це приблизно чайна ложка). Зниження об’єму еякуляту може свідчити про знижену функцію статевих залоз – передміхурової залози, сім’яних пухирців і деяких інших статевих органів. Як правило, такий результат є ознакою зниженого рівня чоловічих статевих гормонів у крові або вказує на дегенеративні процеси в органах спермогенезу (процесу розвитку сперматозоїдів). Перевищення ж об’єму еякуляту часто пов’язане з інфекційно-запальним процесом (простатит, везикуліт).

Колір

У нормі колір сперми білий, з легким відтінком сірого або жовтого. Червоний або бурий відтінки еякуляту можуть бути пов’язані з домішками крові у спермі, що може свідчити про травму статевих органів, хронічний везикуліт або простатит. Так само зростає ймовірність наявності онкологічних захворювань сім’явивідних шляхів. Жовтий колір може свідчити про інфекційні захворювання статевих органів, про вживання харчових барвників або деяких лікарських засобів.

РН (кислотність)

Норма pH сперми становить 7,2 – 7,8. Відхилення від норми рН, як правило, пов’язане із запальним процесом статевих залоз (простатитом або везикулітом).

Час розрідження

Норма – до 60 хвилин. Підвищення тривалості розрідження може бути пов’язане з хронічним запальним процесом статевих залоз, або з ферментною недостатністю. Подовження часу розрідження сперми призводить до значного зниження рухливості сперматозоїдів, що перешкоджає їх цілеспрямованому руху статевими шляхами жінки.

Це призводить до тривалого перебування чоловічих статевих клітин у просвіті піхви жінки, де середовище досить агресивне для них, що різко знижує їхні шанси на запліднення яйцеклітини. Існує пряма залежність ймовірності зачаття від показника часу розрідження сперми.

В’язкість сперми

Визначається по довжині слизової нитки, яка утворюється при стікання сперми з піпетки або спеціальної голки. Цей показник фіксується в сантиметрах. Норма – до 0,5 см. Зростання в’язкості сперми зазвичай пов’язане з хронічними запальними захворюваннями статевих залоз. Підвищена в’язкість призводить до уповільнення просування сперматозоїдів, що безпосередньо впливає на ймовірність зачаття.

Концентрація сперматозоїдів

Норма – більше 20 мільйонів в 1 мл еякуляту. Знижена концентрація сперматозоїдів в еякуляті називається олігозооспермією. Зниження даного показника свідчить про порушення роботи яєчок. Причини: зниження рівня чоловічих статевих гормонів у крові, запальні захворювання яєчок, токсичні ураження сперматогенного епітелію, імунні порушення, порушення обміну речовин, травми яєчок.

Цей показник є одним із ключових у виявленні причин чоловічого безпліддя, адже запліднення можливе лише при певній концентрації сперматозоїдів.Існує і стан, при якому виявляється підвищена концентрація сперматозоїдів (більше 120 млн / мл) – це називається полізооспермією. Багато лікарів вважають, що цей стан передує різкому зменшенню концентрації сперматозоїдів, тому такі пацієнти повинні спостерігатися у андролога. Однак підвищений вміст сперматозоїдів не знижує вірогідності зачаття.

Кількість сперматозоїдів

Норма – більше 60 мільйонів в еякуляті.

Рухливість сперматозоїдів

Рухливість чоловічих статевих клітин є важливим показником. Їх знижена рухова активність може бути причиною чоловічого безпліддя. За критерієм рухливості сперматозоїди ділять на 4 групи. Група А – активнорухливі з прямолінійним рухом (тобто рухом уперед). Група В – малорухливі з прямолінійним рухом. Група С – малорухливі з коливальним або обертальним рухом. Група D – нерухомі.Норма – А > 25 % або A + B > 50 %.

Знижені показники рухливості сперматозоїдів називаються астенозооспермією. Причини цього явища різноманітні, але їх можна розділити на запальні (інфекційні та аутоімунні), токсичні впливи (алкоголь, токсичні речовини, психотропні засоби), хірургічні захворювання (варикоцеле), порушення температурного режиму пахової області. Однак навіть якщо активнорухливих сперматозоїдів украй мало, вагітність все одно можлива за допомогою ЕКЗ (естракорпорального запліднення). (ЭКО в естественном цикле: личная история)

Морфологія сперматозоїдів

Сперматозоїди відрізняються за своїм зовнішнім виглядом, але всім їм властива анатомічна схожість, тому відхилення від морфологічних норм є ознакою патології будови сперматозоїдів.
Морфологічно неповноцінні чоловічі статеві клітини не здатні до запліднення яйцеклітини природним шляхом. Тому цей критерій безпосередньо впливає на чоловічу фертильність.
Норма – більше 20 % морфологічно повноцінних сперматозоїдів. Кількісне зниження числа нормальних форм сперматозоїдів називається тератозооспермія.
На сперматогенез впливає безліч факторів: радіація, екологія, харчування, гормональний фон, стан яєчок (функціональний та анатомічний), наявність інфекційного або аутоімунного ураження тканини яєчок.

Живі сперматозоїди

Норма – більше 25 % живих сперматозоїдів. Зниження числа живих чоловічих статевих клітин називається некроспермією. Це явище частіше зустрічається при радіаційному, токсичному, інфекційному або тепловому ураженнях тканини яєчок, що обумовлює смерть чоловічих статевих клітин або їх формування з несумісними для життєдіяльності особливостями.

Клітини сперматогенезу

Це клітини, розташовані в сперматогенному епітелію яєчок і епітелію сім’яного канатика. Норма до 2 %. Підвищення числа цих клітин свідчить про запальний процес у тканинах сперматогенезу (яєчках, придатках яєчок), що може бути причиною секреторної форми чоловічого безпліддя.

Аглютинація

Аглютинація – це явище склеювання сперматозоїдів між собою, що часто обумовлене імунологічними або інфекційними ураженнями чоловічих статевих органів. Аглютиновані сперматозоїди втрачають здатність до руху, що безпосередньо впливає на можливість запліднення яйцеклітини.

Агрегація

Агрегація – формування великих склеєних скупчень сперматозоїдів. Як правило, такий грубий патологічний лабораторний симптом трапляється при тривалому хронічному запаленні статевих залоз, частіше виявляється з підвищенням часу розрідження і в’язкості еякуляту. Виражена агрегація може бути причиною безпліддя.

Лейкоцити

Це імунні кров’яні клітини, в нормі в певній кількості вони повинні бути присутні в сім’яній рідині. Норма – до 10*6 в 1 мл (до 3-4 в полі зору). Підвищене число лейкоцитів є ознакою інфекційно-запального процесу в сім’явивідних шляхах.
Присутність лейкоцитів в еякуляті безпосередньо не впливає на сам процес зачаття, однак цей симптом свідчить про запальний процес, потенційно небезпечний для статевого здоров’я чоловіка.

Еритроцити

Еритроцити – це червоні кров’яні тільця крові. Еритроцити в еякуляті частіше виявляються при травмах, пухлинних процесах, гострих інфекційних процесах в передміхуровій залозі. Еритроцити в еякуляті не впливають на властивості сперматозоїдів, однак можуть свідчити про порушення в сім’явивідних шляхах.

Амілоїдні тільця

Це специфічні білкові гранули передміхурової залози. Відсутність амілоїдних тілець може виникати при зниженні функціональної активності передміхурової залози. Як правило, цей симптом виявляється при хронічних захворюваннях простати. На процес зачаття амілоїдні тільця безпосереднього впливу не чинять.

Лецитинові зерна

Лецитинові зерна синтезуються в передміхуровій залозі. Відсутність лецитинових зерен може виникати при зниженні функціональної активності передміхурової залози в результаті хронічних захворювань простати. На процес зачаття відсутність лецитинових зерен не впливає.

Слиз

За нормальних показників слиз в еякуляті має бути відсутній зовсім або бути присутній у малій кількості. Як правило, зростання слизу в еякуляті є ознакою вираженого запального процесу в статевих органах.

Замість висновків

Отже, азооспермія – це відсутність або дефіцит сперматозоїдів в еякуляті, але наявність в ньому клітин сперматогенезу, насінних пухирців і секрету передміхурової залози.Астенозооспермія – це зменшення концентрації активних, рухливих сперміїв, що рухаються прямолінійними траєкторіями, і зниження швидкості їх переміщення в еякуляті.

Олігоспермія, або гіпоспермія – це зменшення об’єму сперми. Гіпоспермія є фактором, який знижує здатність до запліднення. Незважаючи на те, що в еякуляті міститься величезна кількість сперматозоїдів, маленький об’єм сперми просто не здатний нейтралізувати кислотне середовище в піхві. У результаті велика частина сперматозоїдів гине, так і не досягнувши яйцеклітини.

У нормі в еякуляті має бути не більше 1 000 000 лейкоцитів в 1 мл. Підвищення цього числа зветься лейкоспермією. Лейкоспермія є ознакою запальних процесів, які можуть виникати на будь-якій ділянці, починаючи від місця дозрівання сперматозоїдів до всіх відділів сім’явивідних шляхів і придаткових статевих залоз.

Олігозооспермія – зниження кількості сперматозоїдів в еякуляті менше 20 мільйонів в 1 мл. Олігозооспермію слід відрізняти від олігоспермії – зменшення об’єму еякуляту.Щоб запліднити яйцеклітину, необхідна певна кількість рухливих сперматозоїдів. Нормальною кількістю вважається вміст від 60 до 150 мільйонів сперматозоїдів в 1 мл еякуляту.Всесвітня Організація охорони здоров’я мінімальною вважає цифру в 20 мільйонів сперматозоїдів в 1 мл еякуляту, оскільки цієї кількості сперматозоїдів цілком достатньо для запліднення за нормального об’єму еякуляту (2-5 мл) і якісному станові сперматозоїдів.

Тератозооспермія – це порушення сперматогенезу насамперед характеризується високим (як правило, більше 50 %) вмістом в еякуляті патологічних сперматозоїдів. До патологічних відносяться спермії з різними дефектами голівки, шийки і хвоста, внаслідок яких вони не здатні до запліднення.

#эко #екз #дитиназпробірки #спермограмма #безпліддя #інсемінація

#бесплодие #лапароскопия #яйцеклітина #спермограма

#сперматозоїд #сперматозоид #хочудитину #дитязпробірки #овуляція

#яйцеклетка #якзробитиеко #протокол #сперма

#живісперматозоїди #в’язкістьсперми #нормисперми #швидкісперматозоїди

24 Comment

  1. Hi there very cool web site!! Guy .. Beautiful .. Wonderful .. I will bookmark your web site and take the feeds also? I’m satisfied to search out so many helpful information here in the publish, we want work out extra strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .

  2. Hi there! I could have sworn I’ve visited this website before but after looking at a few of the posts I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely pleased I discovered it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently! kamagra oral jelly.

  3. I just wanted to write down a brief message in order to thank you for the fantastic techniques you are giving on this website. My long internet search has finally been compensated with incredibly good content to go over with my close friends. I would assert that many of us readers actually are very much blessed to exist in a superb site with so many perfect individuals with good points. I feel truly lucky to have come across the web pages and look forward to so many more fun moments reading here. Thanks a lot once again for everything. cbd pure hemp oil

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *